Warning: The magic method Bridge\Shortcodes\Lib\ShortcodeLoader::__wakeup() must have public visibility in /home/klient.dhosting.pl/ckitwalim/ckit.walim.pl/public_html/wp-content/plugins/bridge-core/modules/shortcodes/lib/shortcode-loader.php on line 27
Podsumowanie Wakacji z CKiT 2018 - CKiT Walim
 

Podsumowanie Wakacji z CKiT 2018

Podsumowanie Wakacji z CKiT 2018

Goście z odległych miejsc świata i ich opowieści – to tylko jedna z atrakcji wakacyjnych przygotowanych dla dzieci z Gminy Walim. Podopieczni „Wakacji z CKiT” mogli też zwiedzać ciekawe miejsca naszego rejonu i rozwijać swoje talenty.

„Wakacje z Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu” dla najmłodszych mieszkańców Gminy Walim upłynęły bardzo aktywnie. W lipcu gościliśmy wolontariuszy z międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC: Narmin i Ramina z Azerbejdżanu oraz Minh z Wietnamu, którzy przybliżyli dzieciom historię, kulturę, religię swoich krajów, a co najsmaczniejsze, także narodową kuchnię.

CKiT zorganizowało także szereg wycieczek do ciekawych miejsc. Jak głosi przysłowie „Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie, co posiadacie” – jak co roku odwiedziliśmy Sztolnie Walimskie „Riese”. Ponadto, odbyły się wyjazdy na basen Aquarius w Bielawie oraz do kina, m.in. na film „Wyszczekani”.

Oprócz tego odbywały się bezpłatne zajęcia stacjonarne pozwalające rozwijać zainteresowania dzieci, m.in. lekcje plastyczne, czy też zajęcia rekreacyjno-ruchowe w walimskim Parku Jordanowskim. Dla dzieci z Zagórza Śląskiego odbyło się także nocowanie w zagórzańskiej świetlicy.

Zwieńczenie programu stanowi oficjalne wręczenie podziękowań za udział w „Wakacjach z Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu” oraz drobnych upominków.