Warning: The magic method Bridge\Shortcodes\Lib\ShortcodeLoader::__wakeup() must have public visibility in /home/klient.dhosting.pl/ckitwalim/ckit.walim.pl/public_html/wp-content/plugins/bridge-core/modules/shortcodes/lib/shortcode-loader.php on line 27
Daria Sałapatek Mistrzem Jaja 2018 - CKiT Walim
 

Daria Sałapatek Mistrzem Jaja 2018

Daria Sałapatek Mistrzem Jaja 2018

W sobotę, 17 marca br. w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu odbyła się 7. edycja konkursu kulinarnego Mistrz Jaja – Wielkanocne Tradycje Kulinarne. Celem konkursu jest kultywowanie i propagowanie wiedzy o tradycjach świątecznych, wymiana przepisów kulinarnych, a także pobudzenie lokalnej aktywności społecznej oraz popularyzacja kultury ludowej. Impreza ta wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych gminy Walim.

W tym roku do konkursu przystąpiło 9 uczestników, którzy zaprezentowali łącznie 18 potraw. Stoły zostały suto zastawione potrawami niewątpliwie kojarzącymi się z Wielkanocą – pasztetami, klopsami, pieczeniami, schabem, żurkiem, barszczem białym oraz ciastami.

Trzyosobowa komisja w składzie: Barbara Szeligowska – dziennikarz Radia Wrocław, Malwina Myślińska – restauratorka, członek grupy Zjednoczeni Pasją oraz Tomasz Sobczyk – Sołtys wsi Jugowice, Radny Gminy Walim, oceniała sposób prezentacji potraw, walory smakowe oraz dekorację stołu.

I miejsce i tytuł Mistrza Jaja przyznano Pani Darii Sałapatek z Michałkowej za żurek, II miejsce Pani Elżbiecie Jarachowskiej z Glinna za pasztet, natomiast III miejsce Panu Kamilowi Królowi z Walimia za wielkanocnego przekładańca. Osoby te przygotowały wyjątkowe dania docenione przez komisję i nagrodzone bonami pieniężnymi o wartości: 450 zł, 350 zł oraz 300 zł. Pozostali uczestnicy również otrzymali gratyfikację w formie bonów pieniężnych o wartości 200 zł. Fundatorem nagród było Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

W wielkanocną atmosferę, wszystkich przybyłych gości wprowadziły występy artystyczne dzieci i młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Walimiu oraz Kapeli Góralskiej JANICKI. Nie zabrakło także miejscowych rękodzielników, którzy zaprezentowali swoje prace wykonane w klimacie Świąt Wielkiej Nocy.