WOŚP w Walimiu

WOŚP w Walimiu

Gmina Walim rok w rok, aktywnie uczestniczy w graniu dla Orkiestry Jurka Owsiaka. 14 stycznia także wzięliśmy udział w 26. edycji WOŚP, której celem jest pozyskanie środków “dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Wiele atrakcji i licytacje z ciekawymi fantami czekały na mieszkańców Gminy Walim.

Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się koszulki, kubek 26. Finału, pamiątkowy medal, który sztab otrzymał w roku ubiegłym, zestaw książek o gminie, czy rękodzielniczy “Sowiszon”, czyli gminna maskotka. Nie zabrakło także licytacji przepysznych “napojów”, w tym nalewki wyprodukowanej przez Przyjaciela Gminy Pana Jurka.

Z trunków najlepiej sprzedała się palinka węgierska przekazana przez radną Danutę Szczęśniak, którą za sumę 320 zł wylicytowała Maria Radlińska i jaką raczyć się będą Walimscy Seniorzy.

Dodatkowo licytować można było w internecie, gdzie z inicjatywy Pawła Brzozowskiego, dyrektora CKiT w Walimiu, pod młotek poszedł tytuł Honorowego Kasztelana Zamku Grodno. (Przypomnijmy, że tytuł upoważnia do: nieograniczonych i nieodpłatnych wizyt w Zamku Grodno wraz z osobą towarzyszącą (w ciągu całego roku w godzinach otwarcia obiektu), do zwiedzania Zamku Grodno w ramach indywidualnej usługi przewodnickiej, w ramach której odkryć można największe tajemnice, jakie skrywa średniowieczna warownia oraz do zamieszczenia reklamy o wymiarach 1,5 m x 1 m w miejscu uzgodnionym z zarządcą Zamku Grodno, tj. Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.) Ta propozycja również cieszyła się zainteresowaniem. Ostatecznie zaszczytny tytuł osiągnął cenę 2025 zł. A wylicytował go Pan Zbigniew Skorupa z Brzegu Dolnego.

Do akcji jak co roku przyłączyła się Publiczna Szkoła Podstawowa w Walimiu, która sprzedawała ciasta pieczone przez rodziców.

– Serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom szkoły oraz nauczycielom: Izabeli Woldan, Magdalenie Ciołkowskiej, Sylwii Szymańskiej i Katarzynie Flis. Podziękowania dla darczyńców: Barbary Kręciproch, Anny Nosal, Jerzego Ignaszak, Magdaleny Ignaszak, Jolanty Raczyńskiej, Danuty Szczęśniak, Galerii Rękodzieła „Pokrewieństwo Dusz”, Walimia Rajdowego, Browaru Domowego z Niedźwiedzicy, Marcina Waligóry, Uli Chrzanowskiej – wymienia osoby, bez których walimski sztab nie mógł tak prężnie działać, Wioletta Sowa.

Dodatkowo kwotą 144 zł WOŚP wsparło Kółko Charytatywne Gimnazjum z Walimia, natomiast uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Walimiu wykonali aniołki z masy solnej i dzięki temu dorzucili do wspólnej puli 259,60 zł. Na terenie gminy Walim pieniądze do puszek dzielnie zbierali wolontariusze: Eryk Sowa – 1054,51 zł oraz Maja Bereś – 841,70 zł.

Po raz kolejny do zbiórki aktywnie włączył się Walim Rajdowy, który oferował przejazdy z kierowcami rajdowymi. W tym roku wyjątkowo do pełnych emocji przejażdżek zaproszono aż 6 amatorów szybkiej jazdy. Są to: Alek Terlecki, Karol Zajączkowski (w zastępstwie za zapowiadanego wcześniej Maćka Wiatraka), Jarosław Niedźwiedzki, Roman Romelczyk oraz Krzysztof Chmielewski.

– W tym roku pobiliśmy rekord! Naprawdę jestem dumny! Ponad 5 tysięcy złotych od amatorskiej grupy, to chyba dobry wynik. Suma zebrana na przejazdach to 3450 zł i 10 euro. Z licytacji numeru 1 cyklu Rajdowego Pucharu Sudetów na rzecz WOŚP przekażemy 1575 zł, a dodatkowo 350 zł za wylicytowany tort, jaki podzieliliśmy na wszystkich, którzy przybyli na aukcje – cieszy się Waldemar Kołodziej.

– Najlepiej „sprzedał” się oczywiście kubek 26. Finału i tradycyjnie wylicytował go Adam Hausman za kwotę 710 zł – mówi Wioletta Sowa z Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

Serdeczne podziękowania należą się komisji zliczającej pieniądze: Barbarze Kręciproch, Jadwidze Kulaszewicz, Beacie Tymczyszyn oraz Danucie Szczęśniak, a także Arturowi Jarczokowi – prowadzącemu licytację!

Tekst: UG w Walimiu
Zdjęcia: CKiT w Walimiu