Warning: The magic method Bridge\Shortcodes\Lib\ShortcodeLoader::__wakeup() must have public visibility in /home/klient.dhosting.pl/ckitwalim/ckit.walim.pl/public_html/wp-content/plugins/bridge-core/modules/shortcodes/lib/shortcode-loader.php on line 27
Trwa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w pawilonie Sztolni Walimskich - CKiT Walim
 

Trwa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w pawilonie Sztolni Walimskich

Trwa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w pawilonie Sztolni Walimskich

Trwa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w pawilonie Sztolni Walimskich. Inwestycja realizowana jest w ramach współpracy Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu z czeskim miastem Častolovice – Walim i Častolovice – polsko-czeska współpraca dla rozwoju turystyki„.

CKiT wspólnie Častolovicami otrzymały dofinansowanie z Unii Europejskiej w kwocie 59 133,20 euro na działania promocyjne i częściowo na modernizację właśnie pawilonu handlowego sztolni.

Z otrzymanych środków wymieniona zostanie stolarka okienna oraz drzwiowa w obiekcie, dzięki czemu modernizacja opłaci się podwójnie. Finansuje ją Unia, a w dodatku przyniesie ona oszczędności w przyszłości, bo wstawiane są szyby potrójne. Dotychczas mieliśmy oszklenie pojedyncze, nie trzeba chyba tłumaczyć jak mocno szyby potrójne wpłyną na ergonomie pawilonu i na oszczędności związane ze zużyciem energii elektrycznej na potrzeby ogrzania pawilonu – przybliża zakres prac i korzyści z nich płynące dyrektor Centrum Kultury i Turystyki Paweł Brzozowski.

Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w budynku pawilonu przy Sztolniach Walimskich na łącznej powierzchni prawie 55 m2, to koszt 49 840,31 zł.

Dziś wymieniamy okna i drzwi, następnie przystępujemy do wymiany elektryki i systemu grzewczego, nasze zużyte grzejniki wymienimy na piece akumulacyjne (4 szt. o mocy 4 kW, 1 szt. o mocy 2 kW oraz jeden grzejnik konwektorowy o mocy 1 kW). Zamontowana zostanie również kurtyna powietrza nad drzwiami wejściowymi, co uchroni przed utratą ciepła przy otwieraniu drzwi szczególnie w okresie jesienno-zimowym – dodaje Paweł Brzozowski.

To zadanie z kolei opiewa na kwotę 16 743,17 zł.

Z dofinansowania unijnego powstanie ponadto m.in. film o Walimiu w języku czeskim, polskim i angielskim, wspólna mapa Častolovic i Walimia również w języku polskim i czeskim, ulotka o Walimiu oraz film o Častolovicach oraz zrealizowana zostanie zabudowa stoiska informacji turystycznej.

Tekst i zdjęcia: UG w Walimiu