Warning: The magic method Bridge\Shortcodes\Lib\ShortcodeLoader::__wakeup() must have public visibility in /home/klient.dhosting.pl/ckitwalim/ckit.walim.pl/public_html/wp-content/plugins/bridge-core/modules/shortcodes/lib/shortcode-loader.php on line 27
ZAGÓRZE ŚLĄSKIE ZWYCIĘŻA W XII MIĘDZYWIEJSKICH ZAMIESZKACH SPRAWNOŚCIOWYCH - CKiT Walim
 

ZAGÓRZE ŚLĄSKIE ZWYCIĘŻA W XII MIĘDZYWIEJSKICH ZAMIESZKACH SPRAWNOŚCIOWYCH

ZAGÓRZE ŚLĄSKIE ZWYCIĘŻA W XII MIĘDZYWIEJSKICH ZAMIESZKACH SPRAWNOŚCIOWYCH

W sobotę, 16 września 2017 r. na placu przy hali sportowej w Walimiu, po raz dwunasty, do współzawodnictwa i dobrej zabawy stanęły sołectwa Gminy Walim podczas “Międzywiejskich Zamieszek Sprawnościowych o Złoty Sierp”.

Punktualnie o godzinie 15.00 wszyscy współorganizatorzy zmagań w składzie Zuzanna Bodurka Przewodnicząca Rady Gminy Walim, Paweł Brzozowski Dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, Artur Jarczok Kierownik Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu oraz Maria Radlińska Sołtys wsi Walim, powitali wszystkie przybyłe i w pełni zmotywowane drużyny.

Pomimo ogromnego ducha walki, zapału, świetnych humorów i chęci zmierzenia swych sił we wszystkich zaplanowanych  zadaniach, podczas tegorocznej edycji pogoda tak “zamieszała”, iż spośród jedenastu konkurencji, zawodnikom było dane zmierzyć się tylko w rywalizacji na najlepiej przygotowane stoisko sołeckie. Decyzję o odwołaniu konkurencji sportowych podjęto jednomyślnie w dbałości o bezpieczeństwo i dobro zawodników.

Komisja oceniająca stoiska, której przewodniczył Paweł Brzozowski nie miała prostego zadania, gdyż pomimo niedogodności, przybyłe sołectwa dokładały wszelkich starań, aby zaprezentować się jak najlepiej.

I tak –  I miejsce, a tym samym kartę podarunkową o wartości 500 zł oraz vouchery upoważniające do zwiedzenia Pałacu Jedlinka przyznano sołectwu Zagórze Śląskie pod przewodnictwem Zdzisławy Wasilewicz – Pietrzyk.  Bon pieniężny o wartości 400 zł za zajęcie II miejsca powędrował w ręce Mieczysława Sidora zagrzewającego do walki społeczność Niedźwiedzicy. Na III pozycji uplasowało się sołectwo Walim z Marią Radlińską na czele i tym samym zdobyło kartę podarunkową o wartości 300 zł.  IV miejsce i możliwość dokonania zakupu prezentów za kwotę 200 zł dla wsi Jugowice przekazano Tomaszowi Sobczykowi, zaś ostatnie miejsce wraz z drobnymi upominkami przypadło sołectwu Olszyniec. Wszystkie drużyny otrzymały także pamiątkowe dyplomy oraz medale.

Jeszce raz składamy wielkie podziękowania zaangażowanym sołectwom, które pomimo niesprzyjającym warunków wykazując się niezwykłym duchem walki,  pojawiły się na starcie i przygotowały urokliwe, a zarazem klimatyczne stoiska. Oczywiście zwycięzcom serdecznie gratulujemy.