Warning: The magic method Bridge\Shortcodes\Lib\ShortcodeLoader::__wakeup() must have public visibility in /home/klient.dhosting.pl/ckitwalim/ckit.walim.pl/public_html/wp-content/plugins/bridge-core/modules/shortcodes/lib/shortcode-loader.php on line 27
Zakończenie Wakacji z CKiT 2017 - CKiT Walim
 

Zakończenie Wakacji z CKiT 2017

Zakończenie Wakacji z CKiT 2017

Goście z odległych miejsc świata i ich opowieści – to tylko jedna z atrakcji wakacyjnych przygotowanych dla dzieci z Gminy Walim. Podopieczni „Wakacji z CKiT” mogli też zwiedzać ciekawe miejsca naszego rejonu i rozwijać swoje talenty.

„Wakacje z Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu” dla najmłodszych mieszkańców Gminy Walim upłynęły bardzo aktywnie. W lipcu gościliśmy wolontariuszki z międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC: Pegah z Iranu oraz Celie z Algierii, które przybliżyły dzieciom historię i tradycję swoich rodzinnych krajów.

CKiT zorganizowało także szereg wycieczek do ciekawych miejsc, m. in. z inicjatywy Radnego Gminy Walim Pana Łukasza Kazka do Pałacyku Jedlinka i repliki pociągu Amerika, do średniowiecznego Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim, wrocławskiej fabryki słodyczy „Słodkie Czary Mary”, parku linowego w Bielawie, parku trampolin Jump World we Wrocławiu, wrocławskiego ZOO i Afrykarium, na basen Aquarius oraz zalew w Bielawie, jak również wyjazdy do kina na filmy: „Gru, Dru i Minionki” oraz „Mała Wielka Stopa”.

Oprócz tego odbywały się bezpłatne zajęcia stacjonarne pozwalające rozwijać zainteresowania dzieci, m.in. spotkanie z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim, który opowiedział o „Japonii – kraju kwitnącej wiśni”, warsztaty wykonywania biżuterii z makaronu, lekcje plastyczne, zajęcia rekreacyjno-ruchowe w walimskim Parku Jordanowskim oraz warsztaty fotograficzne „Tak to widzę!” przeprowadzone przez edukatorki z Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu.

Zwieńczeniem programu było oficjalne wręczenie podziękowań za udział w „Wakacjach z Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu” oraz drobnych upominków.

Ponadto, dodatkiem do zakończenia wakacji był festyn zorganizowany w sobotę, 26 sierpnia w Parku Jordanowskim w Walimiu. W czasie wydarzenia dzieci mogły uczestniczyć w animacjach, konkurencjach sprawnościowych, pozjeżdżać na dmuchanych zjeżdżalniach, a także po raz pierwszy w Walimiu, wziąć udział w wyrzucie kolorów proszków holi.