Zapraszamy na wycieczkę do Średniowiecznej Osady Górniczej!

Zapraszamy na wycieczkę do Średniowiecznej Osady Górniczej!

We wtorek, 22 sierpnia zapraszamy do Średniowiecznej Osady Górniczej w Złotym Stoku. Wpisowe 15 zł. Zapisy w CKiT w Walimiu.

Średniowieczna Osada Górnicza – to bardzo dokładna replika średniowiecznej osady, na którą składają się urządzenia zbudowane w skali 1:1. Wszystkie urządzenia działają o czym może przekonać się każdy zwiedzający. Urządzenia te są imponujące rozmiarem (15-metrowy kierat, 3-tonowe koło deptakowe) oraz rozmachem z jakim zostały zbudowane. Wszystkie powstały na podstawie średniowiecznych rycin Georgiusa Agricoli.

W żadnym miejscu w Europie nie można spotkać drugiej tak dokładnej i bogatej w urządzenia repliki górniczej wioski średniowiecznej.

Zwiedzanie Parku można spokojnie określić jako podróż w czasie do średniowiecza. Dodatkowo w Osadzie Górniczej zwiedzający natrafiają na pełen tajemnic i strachów podziemny tunel, który kończy się wizytą w Chacie złotostockiego Kata. Atrakcja ta nawiązuje do średniowiecznego Urzędu Kata w Złotym Stoku jak i do jego zawodu – kat odgrywał ważną rolę przy karaniu m.in. górników, którzy kradli złoto.