Zapraszamy na Piknik Rodzinny

Zapraszamy na Piknik Rodzinny

Zapraszamy  do wspólnej zabawy podczas Pikniku Rodzinnego, który odbędzie się w sobotę, 27 maja 2017 r. w Parku Jordanowskim w Walimiu – start o godzinie 12:00.

W programie mnóstwo atrakcji: malowanie buziek, animacje dla dzieci, darmowe dmuchane zjeżdżalnie oraz od godz. 18:00 zabawa taneczna! Gwiazdą wieczoru będą półfinaliści programu Must Be The Music – Backstage Acoustic!

Wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja charytatywna dla niespełna rocznego Filipka Kowala z Walimia. Filip urodził się ze skomplikowaną wadą wrodzoną i od 8 miesięcy trwa walka z chorobą. Maluszek jest po resekcji lewego płuca, która uratowała mu życie, ale niestety w czasie operacji został oparzony, co znacznie upośledza jego normalny rozwój. Ponadto okazało się, że ma hemofilię typu A, typ ciężki co sprawia, że nie wszystkie metody leczenia mogą być u niego stosowane. Jest to niestety powikłana hemofilia przez tzw. inhibitor. Oznacza to, że jego organizm wytwarza przeciwciała na czynnik krzepnięcia krwi, który jest mu niezbędny do normalnego funkcjonowania bez bolesnych wylewów do stawów. W związku z tym niedawno przeszedł kolejną operację implantacji portu naczyniowego pod skórę, przez który codziennie rano dostaje specjalistyczne leki. Przed nim niestety szereg kolejnych zabiegów, w trakcie których lekarze spróbują odbudować/wzmocnić zapadniętą klatkę piersiową i usunąć blizny po oparzeniu. Bez leków i codziennej rehabilitacji, a także opieki wielu specjalistów nie ma szans na życie bez bólu i ograniczeń.

Szczegóły na plakacie poniżej.

 

Serdecznie zapraszamy!!!