Warning: The magic method Bridge\Shortcodes\Lib\ShortcodeLoader::__wakeup() must have public visibility in /home/klient.dhosting.pl/ckitwalim/ckit.walim.pl/public_html/wp-content/plugins/bridge-core/modules/shortcodes/lib/shortcode-loader.php on line 27
Wystawa zdjęć śp. Filipa Rozbickiego - 100 zdjęć na 100-lecie Niepodległości - CKiT Walim
 

Wystawa zdjęć śp. Filipa Rozbickiego – 100 zdjęć na 100-lecie Niepodległości

Wystawa zdjęć śp. Filipa Rozbickiego – 100 zdjęć na 100-lecie Niepodległości

Panorama Walimia, której dziś już nie ma, pierwsze powojenne święta, pierwszy polski sklep i ludzie, którzy do miejscowości leżącej u podnóża Gór Sowich przyjechali po wojnie – to wszystko widnieje na zdjęciach autorstwa śp. Filipa Rozbickiego.

Rozbicki był aktywnym fotografem-amatorem dokumentującym pierwsze lata osadnictwa polskiego w Walimiu i jego okolicach. Po jego śmierci odnaleziono 120 rolek filmowych zawierających 800 zdjęć z lat 1947-1959. Zdjęcia te stały się przyczynkiem do nakręcenia filmu Ludzie z klisz w reż. Mateusza Kudły oraz powstania spektaklu muzycznego Polska 120 w reż. Martyny Majewskiej.

Dzięki dofinansowaniu z Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”, w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu zorganizowano wystawę fotografii śp. Filipa Rozbickiego pn. 100 zdjęć na 100-lecie Niepodległości. Oficjalne otwarcie wystawy odbyło się w niedzielę, 11 listopada 2018 r.

Wystawa zdjęć czynna jest do końca roku w godzinach pracy Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. Wstęp wolny.

Zdjęcia: UG w Walimiu