Warning: The magic method Bridge\Shortcodes\Lib\ShortcodeLoader::__wakeup() must have public visibility in /home/klient.dhosting.pl/ckitwalim/ckit.walim.pl/public_html/wp-content/plugins/bridge-core/modules/shortcodes/lib/shortcode-loader.php on line 27
Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem - CKiT Walim
 

Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem

Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim, które odbędzie się w czwartek, 20 lipca 2017 r. o godz. 11:00 w CKiT w Walimiu.

JAPONIA – kraj kwitnącej wiśni i lodów o smaku zielonej herbaty

Japonia to jedyny w swoim rodzaju kraj, gdzie tradycja i nowoczesność tworzą wspólną całość. Kraj kwitnących wiśni, „kapsułowych” hoteli, buddyjskich mnichów i niezwykłej ceremonii picia herbaty. Zobaczyć tu można urzędnika kłaniającego się nisko klientowi podczas rozmowy przez telefon komórkowy i zjeść  lody o smaku zielonej herbaty czy fasoli. Pan Bolesław zaprezentuje trzy stolice Japonii – Tokio, Kioto i Nara oraz wulkan Fudżi. Opowie o japońskiej szkole, a także pokaże tradycyjny dom japoński. Opowieść o Japonii ubarwiona będzie prezentacją kimon, przyrządów do pisania i wielu ciekawych pamiątek.

Pochodzący z Nowej Rudy, Bolesław Grabowski z wykształcenia jest geomorfologiem, a z zamiłowania podróżnikiem, który odwiedził m.in. Japonię, Australię, Peru, Boliwię, Kanadę, USA, Indie, Egipt, kraje Afryki Środkowej i wiele państw europejskich.